Aktywna Dieta

Z Przyjemnością przedstawiam osobę wspierającą mnie w realizacji moich celów. Chodzi o specjalistę ds. Dietetyki Sportowej Jakuba Czaję, który od 2009 roku wspiera moje odżywianie i wspomaganie dietetyczne.

Kuba – jeszcze niedawno znakomity biegacz (w 2005 roku 8:17.49 na 3000m z przeszkodami) w tej chwili specjalizuje się w dietetyce sportowej i między innymi pomocy w optymalnym doborze paliwa dla sportowców.

W tej chwili wiem zdecydowanie więcej na temat właściwego żywienia i suplementacji. Wiem, jak odpowiednio dobierać produkty i ich ilość w zależności od obciążeń treningowych i panujących warunków. Wiem ile i co wypić w danym momencie oraz rozumiem jak pożywienie, czy odżywki sportowe zadziałają na mój organizm.

Wszystko poparte jest badaniami i analizami. Mam świadomość ile energii zużywam na danym treningu. Na podstawie między innymi kontroli masy ciała potrafię określić ile płynów powinienem przyjmować dla przyspieszenia regeneracji. Dzięki Kubie otworzyłem oczy na wiele aspektów, na które wcześniej nie zwracałem uwagi, a okazuje się, że są bardzo ważne. Inny model diety stosuję w tej chwili kiedy trenuję lekko, inny kiedy intensywnie, a także kiedy robię siłę biegową lub na drugi dzień mam długi mocny trening wytrzymałości specjalnej.

Niektóre produkty spośród bardzo zdrowych i dobrych dla biegacza nie pomagają przed treningiem, natomiast po nim są jak najbardziej wskazane i odwrotnie, powinniśmy jeść je wyłącznie przed wysiłkiem.

Teraz wiem, że znaczenie ma w zasadzie wszystko, co zjadam i rozumiem jakie ma zastosowanie. Wszystko to daje mi wielką pewność siebie przez poczucie, że robię w temacie odżywiania wszystko jak należy.

Kuba pomaga mi również w doborze odżywek na trasie maratonu.

Kolejnym atutem współpracy jest fakt, że poza dietetyką Kuba znakomicie zna się na farmacji. Dbamy razem o odporność, konsultujemy leczenie infekcji, dzięki czemu trwają one zdecydowanie krócej, a choroba i użyte leki osłabiają formę w najmniejszy możliwy sposób.

Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, jednak z takimi osobami będzie to z pewnością zdecydowanie łatwiejsze.

Jeżeli chcesz skontaktować się z Kubą w sprawie Twojej diety zapraszam na www.aktywnadieta.pl lub telefonicznie Jakub Czaja +48 606 639 849.